o projektu

Kdo, jak a proč?

Jsme Eva a Háta, těší nás. Projekt vo.bal jsme založily, protože nás trápil greenwashing (falešná eko-image velkých firem) v oblasti spotřebních obalů a cena těch  opravdu ekologických. Často jsou tak drahé, že si je ekologicky smýšlející lidé, kteří nemají moc peněz nazbyt, nemohou dovolit. To dokážeme díky vo.bal změnit.

                       

Všechno to začalo mudrováním na balkóně

Jednoho večera jsme se spolu sešly na balkóně a stěžovaly si, že jen za jeden den se u nás v práci zaplní veškeré odpadkové koše jednorázovými, a většinou plastovými obaly od svačin, které navíc kvůli kompozitnímu složení (plast + např. hliník, celofán, voskovaný papír, nerecyklovatelná forma plastu atd.) často není možné recyklovat. 

Ekologickou alternativou by bylo použít vlastní krabičku. Ta je ale neskladná, a navíc je také z plastu – dost možná odněkud, kde etika práce není samozřejmostí. A když se rozbije, zbyde jen kus plastového odpadu. 

Řekly jsme si, že s tím musíme něco udělat. Vyrobit obal, který bude skladný a udržitelný – jak ekonomicky, tak společensky. Nechtěly jsme však vyrobit jen další „cool eko-produkt”. Šlo nám především o to, aby ho mohl s radostí a lehkostí používat úplně každý.

 

„Po hodinách brainstormingu jsme se dostaly zpátky ke kořenům – voskovanému plátnu, do kterého balily bábovky naše babičky. A tak se zrodil vo.bal.“

Vo.bal je víc než jen nálepka „eko“ a „sociální“

Budujeme firmu, ve které není udržitelnost jen odškrtnuté políčko, ale životní princip. U nás se kreativita snoubí s kritickým myšlením, abychom mohli vo.bal opravdu označit za udržitelnou firmu, a to jak ekologicky, tak sociálně. 

 

„Všechny materiály pro výrobu našich produktů pochází zásadně z Česka.“

 

Lidský faktor udržitelnosti je pro nás také důležitý, proto zaměstnáváme lidi v těžkých životních situacích. Abychom jim zajistili příjemné pracovní prostředí, potřebujeme pro ně zařídit kancelář a dílnu, kde se budou cítit bezpečně. Podpořte nás a kromě dobrého pocitu si odnesete parádní odměnu.

                        

Více o dream teamu vo.balu

Jsme Eva a Háta, dvě kamarádky, které společně rády filosofují o světě a jeho problémech, a občas nezůstanou jen u slov. Jsme od přírody kreativní.

Háta je výtvarnice a scénografka, která se nezalekne žádného uměleckého počinu, i když třeba obnáší několikadenní kočování v maringotce. Ti, kteří Hátu někdy poznali osobně, vědí, že je milá, akční a veselá a čas strávený s ní je vždy inspirující.

 

Eva je kunsthistorička zabývající se moderním a současným uměním. Někteří tvrdí, že je optimistka, ona však ráda říká, že je člověk, který věří, že jakýkoliv nápad, který má i minimální potenciál zkvalitnit život společnosti a přírody, má smysl.

Do našeho týmu patří lidé v hmotné sociální nouzi. Nyní spolupracujeme s Přestupní stanicí. Její zaměstnankyně Markéta, která nám stříhá látky, si prožila nelehké období na ulici. Plánujeme vybudovat více pozic pro lidi v obtížných životních situacích. Rády bychom výhledově zaměstnávaly také maminky na mateřské nebo studenty. 

                           

 

                              

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení